leki :: przeziębienie :: grypa


Powiedzmy szczerze: ambrosol trzeba sprawdzić

Advertisment

przeziębienie

Całkiem dużo rozważałam w myślach nad tym, co napisać przy okazji ogarniania tematu dotyczącego produktu Ambrosol przyszło mi na myśl, że zapodam kilka superważnych danych od dostawcy. Jadnak przecież to by było niewystarczające i moglibyście chcieć wyczaić ode mnie czegoś dodatkowo. Oczywiście. Pokuśmy się o próbę poszerzenia naszej skarbnicy danych.
Zacznijmy pisać od tego, że przeziębienia powodują wirusy, są one jednakże różniące się od wirusów grypy, które powodują znaczniejsze szkody w ustroju człowieka i są kłopotliwsze w leczeniu. Życzę wam prędkiego uleczenia z choroby przeziębieniowej.
Ale po kolei opiszmy ambrosol.

  Skład Substancją czynną leku może być ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 30mg ambroksolu chlorowodorku. Odmienne składniki leku: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna,karboksymetyloskrobia sodowa(Typ A),magnezu stearynian.   Sposób użycia Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat: poprzez pierwsze 2-3 dnia 1 tabletka 3 razy na dobe,dawke można zwiększyć do 2 tabletek 2 razy na dobę. W długotrwałym leczeniu powyżej 10 dni,dawka może być też zmniejszona do 1 tabletki 2 razy na dobę. Czas leczenia właściwego może być indywidualny dla każdego pacjenta zależy od wskazania oraz rodzaju choroby. Jeśli nie nastąpi znacząca poprawa w ciągu 5 dni albo skoro objawy nasilą się,należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować leku Ambrosol Teva dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.   Opis Substancją czynną leku może być ambroksol. Substancja ta zwieksza wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, a również tworzenie surfaktantu plucnego (wydzieliny pokrywajacej pęcherzyki plucne) oraz wspomaga aktywność rzęskowa,która może być odpowiedzialna za transport śluzu. Powoduje to także poprawę transportu oraz wydalania śluzu,co prowadzi do łatwiejszego odkrztuszania oraz łagodzi kaszel. Ambrosol Teva można stosować w ostrych oraz przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu i utrudnieniem jego transportu.

Powiedzmy parę słów o przeziebieniu oraz grypie. Przy przeziębieniu może mieć wiecej wigoru oraz wtenczas wystarczy zatrzymać jego w domu. Nie powinien wychodzić wciąż jeszcze poprzez dwa dni po ustąpieniu gorączki, a do żłobka (czy przedszkola) warto je posłać dopiero po tygodniu, bo w czasie rekonwalescencji może być bardziej narażone na kolejne infekcje. Okłady z liści kapusty, ktore działają przeciwzapalnie oraz zmniejszają ból. Parę liści zanurz w goracej wodzie, w następnej kolejności rozbij tłuczkiem, owiń nimi szyje dziecka, a na taki kompres połóż ręcznik. Dziecko powinno trzymać je na szyi poprzez kwadrans. Dzialanie przeciwbólowe maja wszelkie ciepłe oklady – zamiast kapusty możesz ugotować np. woreczek kaszy.
Wciaż jeszcze parę danych w sprawie przeziębienia. Podstawa w unikaniu przeziębienia może być higieniczny sposób życia. Ręce należy myć czesto, starać sie unikać miejsc zatloczonych i nie dotykać swojej twarzy, kiedy przebywamy w towarzystwie chorej osoby. Nie należy przegrzewać organizmu oraz dostosowywać ubranie do pory roku i warunków panujących na zewnątrz. Odzież powinna być też lekka, ale ciepła, najlepiej bawełniana albo wełniana. Zimą trzeba szczególnie chronić przed przemoczeniem oraz zimnem stopy, w lecie z kolei rozsądnie korzystać z klimatyzacji. Nie wolno rozgrzewać się alkoholem, ponieważ powoduje on pozorne poczucie ciepła. Osoby, ktore śpią mniej niż 7 godzin na dobę są trzykrotnie bardziej narażone na przeziębienie niż ci, którzy śpią 8 godzin oraz dlużej – informuje pismo „Archives of Internal Medicine”.
Wciąż jeszcze parę danych w sprawie przeziębienia. Podstawą w unikaniu przeziebienia może być higieniczny sposób życia. Ręce należy myć czesto, starać się unikać miejsc zatłoczonych i nie dotykać swojej twarzy, kiedy przebywamy w towarzystwie chorej osoby. Nie należy przegrzewać organizmu oraz dostosowywać ubranie do pory roku i warunkow panujących na zewnatrz. Odzież powinna być też lekka, ale ciepła, najlepiej bawełniana albo wełniana. Zimą trzeba szczególnie chronić przed przemoczeniem oraz zimnem stopy, w lecie z kolei rozsądnie korzystać z klimatyzacji. Nie wolno rozgrzewać sie alkoholem, ponieważ powoduje on pozorne poczucie ciepła. Osoby, które śpią mniej niż 7 godzin na dobę są trzykrotnie bardziej narażone na przeziębienie niż ci, którzy śpią 8 godzin oraz dłużej – informuje pismo „Archives of Internal Medicine”.

Advertisment

, ,

Comments are currently closed.