leki :: przeziębienie :: grypa


Oto coś nowego czy też nie mamy czegoś nowego? – ambrosol opiszmy zwyczajnie co o tym warto się dowiedzieć

Advertisment

przeziębienie

Aktualnie, jak wiecie, nie mówi się o produkcie Ambrosol. I to nie powinno nikogo zdziwić, bo bywają łatwiejsze tematy. Jednakże na tych łamach uczynimy odstępstwo od tej złotej zasady i poruszymy ów chyba interesujący temat.
Zacznijmy od tego, że przeziębienia wywołują wirusy, są one jednakże różniące się od wirusów grypy, które powodują większe szkody w ustroju i są trudniejsze w leczeniu. Życzę paniom i panom szybkiego uzdrowienia z przeziębienia.
A więc opiszmy ambrosol.

  Skład Substancją czynną leku może być ambroksolu chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 30mg ambroksolu chlorowodorku. Odmienne składniki leku: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna,karboksymetyloskrobia sodowa(Typ A),magnezu stearynian.   Sposób użycia Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat: poprzez pierwsze 2-3 dnia 1 tabletka 3 razy na dobe,dawke można zwiększyć do 2 tabletek 2 razy na dobę. W długotrwałym leczeniu powyżej 10 dni,dawka może być też zmniejszona do 1 tabletki 2 razy na dobe. Czas leczenia wlaściwego może być indywidualny dla każdego pacjenta zależy od wskazania oraz rodzaju choroby. Jeśli nie nastąpi znaczaca poprawa w ciągu 5 dni albo skoro objawy nasila się,należy skonsultować sie z lekarzem. Nie należy stosować leku Ambrosol Teva dlużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.   Opis Substancja czynną leku może być ambroksol. Substancja ta zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, a również tworzenie surfaktantu plucnego (wydzieliny pokrywającej pęcherzyki płucne) oraz wspomaga aktywność rzęskowa,która może być odpowiedzialna za transport śluzu. Powoduje to również poprawe transportu oraz wydalania śluzu,co prowadzi do łatwiejszego odkrztuszania oraz łagodzi kaszel. Ambrosol Teva można stosować w ostrych oraz przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu i utrudnieniem jego transportu.

Co musisz wiedzieć o przeziebieniu? Dolegliwość ta mogłaby dotknąć każdego z was.Przeziębienie (czyli wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych) to także najczęstsza z dolegliwości zakaźnych trapiących ludzkość. Statystyczny dorosły człek zapada na nie parę razy w roku, a dzieci także częściej. Znanych może być kilkaset wirusów (głównie rinowirusów oraz koronawirusów), które powinny je wywoływać, oraz ciągle identyfikuje sie kolejne. Każdy w nieco inny sposob wywołuje chorobe, przenosi się oraz daje nieco odmienne objawy. Należałoby zatem mówić nie aż tyle o jednej chorobie, „przeziębieniu”, ale o różnorodnych „przeziębieniach”. Wszystkie mają jednakże dużo cech wspólnych.
Wciąż jeszcze parę informacji na temat przeziębienia. Sprawcami przeziębień nękających nas w okresie jesienno-zimowym są przeważnie tzw. rhinowirusy. Osoby, ktore padną ich ofiarą, żalą się na osłabienie, bol gardła, trudności z przełykaniem. Przeziębieniu towarzyszą też: ogólne złe samopoczucie, bóle mieśni, stany podgorączkowe. Dlaczego przeziębienie może być tak powszechna chorobą? Bo wirusami latwo można się zarazić. Kichając oraz kaszląc, wyrzucamy ich z siebie tysiące. A „nasze” wirusy wdychają inni. Wy-starczy, by osoba zarażona wyciągnęła rękę, którą przed chwilą zakrywała usta przy kasłaniu, oraz wymieniła uścisk podczas przywitania, a więc już naraża innych na zachorowanie. Na szczęście z przeziębieniem można walczyć, zażywając odpowiednie środki leczenia łagodzące objawy infekcji. Są one dostępne w aptekach bez recepty.
Wciąż jeszcze parę informacji na temat przeziębienia. Sprawcami przeziębień nękających nas w okresie jesienno-zimowym są przeważnie tzw. rhinowirusy. Osoby, ktore padną ich ofiarą, żalą się na oslabienie, bol gardła, trudności z przełykaniem. Przeziębieniu towarzyszą też: ogólne złe samopoczucie, bóle mięśni, stany podgoraczkowe. Dlaczego przeziębienie może być tak powszechną chorobą? Bo wirusami łatwo można się zarazić. Kichając oraz kaszląc, wyrzucamy ich z siebie tysiące. A „nasze” wirusy wdychają inni. Wy-starczy, by osoba zarażona wyciągnęła reke, którą przed chwilą zakrywała usta przy kasłaniu, oraz wymieniła uścisk podczas przywitania, a więc już naraża innych na zachorowanie. Na szczęście z przeziębieniem można walczyć, zażywając odpowiednie środki leczenia łagodzące objawy infekcji. Są one dostępne w aptekach bez recepty.

Advertisment

, ,

Comments are currently closed.